Уряд схвалив продаж державного майна через ProZorro

07.09.2017

У середу, 6 вересня, Кабінет міністрів ухвалив постанову про пілотний проект проведення аукціонів з використанням електронної системи ProZorro.Продажі, повідомили в прес-службі Кабміну.

«ProZorro.Продажі є єдиним каналом реалізації Фондом гарантування вкладів активів неплатоспроможних банків. Віднедавна в системі з’явилися і перші лоти від державних і комунальних підприємств – металобрухт, пісок, товари, що були у вжитку. Вказана постанова Уряду дає офіційний дозвіл державним підприємствам, установам та організаціям продавати власні активи через ProZorro.Продажі. При цьому участь замовників у пілотному проекті залишається добровільною та безоплатною», – мовиться в повідомленні.

В уряді зазначають, що ProZorro.Продажі працюють з вересня 2016 року і вже продали майна на 2,7 млрд грн. Потенційно система може щороку реалізовувати майна лише державних підприємств на 7 млрд грн.

«ProZorro.Продажі створюють прозорі та недискримінаційні правила торгів при реалізації державного майна. Це сприяє розвитку добросовісної конкуренції та зменшує корупційні ризики. Крім цього, вони забезпечують рівний доступ для потенційних інвесторів до інформації про таке майно. Вже на сьогодні у аукціонах взяло участь більше ніж 2 тисячі учасників», – зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Електронні торги здійснюватимуться за стандартами, критеріями та технологією системи електронних публічних закупівель ProZorro. Після завершення реалізації пілотного проекту адміністратор електронної торгової системи – громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», безоплатно передасть систему продукт у державну власність.

Нагадаємо, що до проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, а також державні та комунальні компанії: «Укргазвидобування», «Укренерго», «Енергоатом», «ПриватБанк», аеропорт «Бориспіль», «Нафтогаз», «Укрпошта», «Укравтодор», КП «Київський метрополітен», ДАК «Автомобільні дороги України» та інші.

Інформаційне повідомлення "ZAXID.NET"

« Інші новини